Od połowy grudnia w sieci dostępna jest nowa, odświeżona wersja HERIe!
Główną zmianą jest poszerzenie bazy obiektów o pergamin. Książki i manuskrypty niejednokrotnie stanowią większość zbiorów w kolekcjach muzealnych, dlatego konserwatorzy często muszą odpowiadać na pytanie o poziom grożącego im ryzyka. Otrzymywane w HERIe wykresy pozwolą użytkownikom ilościowo ocenić takie parametry jak odkształcenie względne i pofalowanie pergaminu w zależności od zmian wilgotności względnej otoczenia. Rozwój narzędzia HERIe był możliwyw dzięki wsparciu fiansowaemu fundacji Gettiego oraz projektu CRAQUELURE finansowanego przez NAWA.
Kolejną funkcją, jaką dodaliśmy do oprogramowania, jest możliwość wyświetlania wyników obliczeń dla kilku obiektów tego samego typu, np. dwóch obrazów na desce o różnej grubości przebywających w danym klimacie. Taka wizualizacja ułatwia dobór warunków optymalnych dla szerszej kolekcji zbiorów.
Wzbogaciliśmy wykresy o możliwość ręcznego zawężania ich do wybranego okienka czasowego. Pozostałe, kompatybilne wykresy automatycznie dopasowują się, by wyświetlać dane w nowym zakresie.
Ostatnią, lecz nie najmniej ważną zmianą jest odświeżenie szaty graficznej. Mamy nadzieję, że nowa odsłona spodoba się naszym użytkownikom. Zachęcamy do przekonania się o tym!
By dowiedzieć się więcej o HERIe, odsyłamy do naszego wpisu pod adresem: http://heritagescience.edu.pl/herie-spotkanie-zespolu-w-getty-conservation-institute-w-los-angeles/ lub do podręcznika użytkownika dostępnego po zalogowaniu na stronie: http://herie.mnk.pl/