Rozmowy na temat drewna

Pod koniec października uczestniczyliśmy w konferencji Wood Science and Technology III w holenderskim Maastricht, na której prezentowaliśmy wyniki naszych dotychczasowych badań w ramach projektów GRIEG oraz Preludium. Sergii przedstawił model 3D obrazu na desce z istniejącą siatką spękań, Kasia opowiedziała o właściwościach mechanicznych farb temperowych, a Magda rozważała co sprawia, że drewniane obiekty są wrażliwe na dynamiczne wahania klimatu.

Będąc nieopodal Akwizgranu, postanowiliśmy spędzić tam jedno popołudnie i zwiedzić romańsko-gotycką katedrę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również w Naumburgu, w którym katedra skrywa m.in. kamienną rzeźbę Uty von Ballenstedt, będącej pierwowzorem postaci złej królowej z Królewnej Śnieżki Walta Disneya.

Mamy nadzieję podzielić się z Wami prezentowanymi wynikami badań w formie publikacji już wkrótce!

Badania prezentowane na konferencji otrzymały wsparcie finansowe ze środków Narodowego Centrum Nauki oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach projektów GRIEG (2019/34/H/HS2/00581) oraz Preludium (2020/37/N/HS2/01727).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *