Nasz udział w Gordon Research Conference 2022: Scientific Methods in Cultural Heritage Research

Co za tydzień! Otoczone Alpami Berneńskimi szwajcarskie Les Diablerets było w ten weekend nie tylko przystankiem na trasie Tour de France, ale co ważniejsze, gościło konferencję Gordon Research Conference (GRC): Scientific Methods in Cultural Heritage Research poprzedzoną Gordon Research Seminar (GRS), skierowaną do doktorantów i naukowców znajdujących się u progu kariery.

W czasie GRS nasza koleżanka Katarzyna Poznańska wystąpiła z prezentacją “Mechanical Properties of Tempera Paints”.

Na GRC Łukasz Bratasz wygłosił proszony wykład pt. “Remote Access to Quantitative Risk Assessment for Heritage Assets from a Digital Decision Support Platform” a Katarzyna Poznańska i Magdalena Soboń zaprezentowały postery.

Zaprezentowane, niepublikowane wcześniej badania, są częścią projektów NAWA, GRIEG i Preludium 19.

Chociaż okolica kusiła, żeby przepaść na kilka chwil i eksplorować niezliczone trasy spacerowe, czego jak widać na załączonych zdjęciach nie mogliśmy sobie odmówić, większość czasu wypełniał nam bogaty grafik wykładów, sesji posterowych i co równie ważne przerw na wspólne posiłki i nawiązywanie kontaktów. Wracamy z głowami pełnymi przemyśleń i nowych koncepcji i znacznie przepełnionymi książkami adresowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *