Projekt NAWA pozwala sprowadzić wybitnych naukowców

Dr Lindsay Oakley

Fundusze, jakie pozyskał dr Łukasz Bratasz, laureat programu Polskie Powroty NAWA, pozwalają rozbudować nasz zespół. Do konkursu na stanowiska badawcze w Grupie Badań nad Dziedzictwem Kultury wpłynęło wiele aplikacji od naukowców z różnych rejonów świata. Po dogłębnie przeprowadzonej selekcji zdecydowano się na dwie kandydatury.

Dr Lindsay Oakley z Northwestern University dołączyła do nas we wrześniu. Jako Asystent, Lindsay będzie przy wsparciu grupy pracować nad stworzeniem całościowego modelu mechanicznego oryginalnych warstw malarskich, co będzie niezwykle innowacyjnym zadaniem w skali globalnej.

Dr Mohammad Yaghoub Abdollahzadeh Jamalabadi, drugi zwycięzca prowadzonej rekrutacji, jako ekspert w dziedzinie określania własności mechanicznych materiałów i symulacji numerycznych rozszerzy możliwości naszego zespołu w tym zakresie.

Cieszymy się na możliwość budowania interdyscyplinarnej i multikulturalnej siatki ekspertów, co nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *