Nasi profesorowie z wystąpieniem na Międzynarodowej Konferencji dot. ochrony dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń

W Archiwum Narodowym w Krakowie (które niedawno zwiedzaliśmy) odbyła się konferencja o temacie „Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń – zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki”. Konferencji patronowały ważne instytucje i osobistości, w tym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju.

Cieszy nas, że organizatorzy zwrócili się do prof. Romana Kozłowskiego i prof. Łukasza Bratasza z prośbą o wystąpienie na tym wydarzeniu.
Prof. Kozłowski zaprezentował krótki referat pt. „Nowy energooszczędny magazyn zbiorów w Archiwum Narodowym w Krakowie”, w którym objaśnił koncepcję tego budynku stworzoną wraz z prof. Brataszem.
Łukasz Bratasz w swojej prezentacji mówił o Ilościowej analizie ryzyka w obszarze dziedzictwa.

Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom i upowszechnianiu innowacyjnego podejścia, które niejednokrotnie obnaża wady decyzji intuicyjnych, dziedzictwo będzie coraz lepiej chronione!

Zapis konferencji można obejrzeć pod linkiem: http://www.odk.sapsp.pl/index.php/ogladaj-na-zywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *