Lindsay Oakley obejmuje pozycję Dyrektora ds. Dziedzictwa i Badań Naukowych w NARA!

Dr Lindsay Oakley

Nasza koleżanka dr Lindsay Oakley, po roku pracy opuszcza nasze grono, by objąć prestiżową posadę Dyrektora ds. Dziedzictwa i Badań Naukowych w Archiwum Narodowym Stanów Zjednoczonych  – National Archives and Records Administration (NARA).

NARA jest niezależną agencją rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialną za przechowywanie i dokumentację rządowych i historycznych zapisów. Jej  zadaniem jest również zwiększenie publicznego dostępu do dokumentów wchodzących w skład Archiwum Narodowego. Jako dyrektor Lindsay będzie odpowiedzialna za koordynowanie prac zarówno konserwatorów jak i naukowców związanych z dziedzictwem kultury oraz budowę sieci profesjonalnych kontaktów z innymi jednostkami o podobnej misji.

Lindsay dołączyła do nas dzięki programowi NAWA. Jej specjalizacją są obliczenia na poziomie chemii kwantowej dla celów ochrony dziedzictwa kultury. W naszej grupie Lindsay angażowała się głównie w projekt GRIEG, w którym analizowała procesy chemiczne związane ze starzeniem się farb. Jej profesjonalizm i pasja badawcza zaowocowały osobistym rozwojem, który został dostrzeżony przez przyszłych pracodawców.

Jesteśmy ogromnie dumni z tak ważnego kroku w jej karierze. Życzymy jej mnóstwo sukcesów i liczymy, że nasze ścieżki znów się skrzyżują w niedalekiej przyszłości!

Udało się nam pożegnać Lindsay jeszcze przed powrotem restrykcji związanych z pandemią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *